Spoločnosť pre sociálnu integráciu v SR

Názory, postrehy,diskusia

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:Čo prešetrila detská komisárka?

No to je pekny bordel v nasom STATE

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Čo prešetrila detská komisárka?

Ak sú, aj pričinením pani Tomanovej vo verejnej funkcii komisárky pre deti, z detských domovov prenesenom zmysle nevestince, čo komisárka svojim vyjadrením viditeľne tento stav zamlčuje, tak sa potom obrazne stáva bordel-dámou pre detské domovy na Slovensku, lebo to podporuje. To je teda sila! Požehnanie jej v tom dal dokonca psychológ Zelina. Ak sa riaditeľka detského domova dopustila trestného činu zanedbania výchovy detí a komisárka to kryje, dopúšťa sa trestného činu spolupáchateľstva. A možno sa s narodenými bábätkami obchoduje... To by ma veľmi zaujímalo, čo sa s týmito maličkými detičkami deje. O tom mala pani Tomanová povedať verejnosti. Je platená z verejných peňazí, z daní aj mojich rodičov. A nie aká je pani riaditeľka veľká mamina!

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:Čo prešetrila detská komisárka?

Presne vystihnute a napísané, tito sme žiadali od p. Timanovej.. Ale odpoveď dala úplne o inom...tu odpoveď totiž dalo ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny... Takúto istú odpoveď sme totiž dostali pri osobnom sedení na ministerstve práce sociálnych vecí a rodiny vo februári. Tomanova iba prekopčila vyjadrenie ministerstva. A pre objasnenie, sekcia na ministerstve je priamo riadená neziskovkou Usmev ako dar a aj koncepciu výchovy v detských domovoch vytvorila táto neziskovka, tak by plne mala byť brana na zodpovednosť za súčasný stav. A to ešte neotvarame temu čiernej adopcie páchanej touto neziskovkou. Ako je možné, že v tomto štáte zveria 21 ročnému chlapcovi z detského domova kde otvorene prezentoval že je gay, chlapca 12 ročneho do starostlivosti, ten 21 ročný chalan býva na podnájme, pracuje ako čašnik, a býva sám, možno s partnerom. Kto toto povolil, ktorý súd to odobril a o socialke ani nevravim. Kde tu je stabilita prostredia, kde je zaručená výchova. Pod týmto je plne zodpovedná neziskovka Usmev ako dar. Chlapcovi spravili ich trápny biznis kurz Pride a tak z chlapca spravili ich otroka robota profirodiča. Ľudia čo dlhé roky čakáte na adoptovanie si dieťaťa nebaví vás už buzeracia štátu, nezúfajte úsmev ako dar vybaví adopciu obratom. / táto veta ako humor, čierny... /

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Čo prešetrila detská komisárka?

A vy ste kto, že toto tvrdíte? Odkiaľ máte takéto informácie? Ja nikoho nebránim, Tomanovú už vôbec nie. Nemá čo robiť na tomto mieste. Ale tvrdiť, že z detských domovov sú nevestince, to je na vyšetrovanie. S čím máte problém? Slovensko že zanikne na mape sveta? Prečo máte pri svojej fotografii nápis v azbuke Nikto, okrem nás? Kto je to MY, lepšie povedané VY?

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:Čo prešetrila detská komisárka?

Keď budete sledovať viac tak aj pochopíte... A je to životná skúsenosť... A neviem kto môže mať ešte lepšiu ... Sledujte komplexne celú kauzu a nie iba jeden článok... A som zástanca rodinnej výchovy v detských domovoch ktorá fungovala do roku 2005. Teraz výchova akože rodinná? Haha tak akurát paródia na rodinu v podaní mimovládok a zodpovedných.

Dátum
Vložil
Titulok

DETSKÝ DOMOV V ZLATOVCIACH PREŠETRUJE DETSKÁ KOMISÁRKA - ohlas na vyjadrenie psychológa M. Zelinu

Pán Zelina, práve Vy ako psychológ a pedagóg, by ste mali vedieť, že ide práve o systémové zlyhanie výchovy v detských domovoch na Slovensku. Ale Vy to však viete! Komu sa chcete svojimi tvrdeniami zapáčiť? Ved to vo svojom veku nepotrebujete a preto by ste mali prezentovať naozaj odborne stanovisko. Veľmi dobre poznáte z psychológie utvárania sexuálnych vzťahov, že ak prichádza v skupine medzi jej vychovávanými deťmi sexuálnym vzťahom, dokonca aj s následkami tehotenstva, poukazuje to práve na veľmi závažnú systémovú chybu vo výchove v detskom domove.

Link: https://nastrencin.sme.sk/c/20548480/detsky-domov-v-zlatovciach-presetruju.html#axzz4ipLXXrcT

Dátum
Vložil
Titulok

DETSKÝ DOMOV V ZLATOVCIACH PREŠETRUJE DETSKÁ KOMISÁRKA

Pravdepodobne pani detská komisára skonštatuje, že skutok sa nestal, pretože mladistvé síce už boli tehotné, ale porodili už ako 18 ročné. Čiže sú dospelé a je to už ich vec. Takéto vyjadrenie by už z ľudského hľadiska nebolo vhodné. Dokonca sa objavuje taký názor, že už prišli do detského domova tehotné. V takom prípade by to bol zaujímavý biologický úkaz u týchto dievčat, pretože by tehotenstvo trvalo viac ako 9 mesiacov. Treba si počkať akú odpoveď dá detská komisárka občianskemu združeniu Naša rodina, ktoré sa s uvedenou skutočnosťou, ako s podnetom, obrátilo na detskú komisárku. Treba dúfať, že pri prešetrení podnetu bude detská komisárka hájiť skutočné záujmy štátnych detí a predloží verejnosti objektívne stanovisko.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:DETSKÝ DOMOV V ZLATOVCIACH PREŠETRUJE DETSKÁ KOMISÁRKA

Pán docent, skutok sa naozaj nestal... :-) Po kauze Čistý deň, ma vyjadrenie komisárky pre deti ing. Tomanovej ani neprekvapuje. Veď je dosadená terajšou vládnucou garnitúrou, tak nepôjde proti svojím. Funkciu má za odmenu. Sama mala viacero káuz. Čo ma mrzí, že opozícia môže zneužiť danú situáciu v detskom domove v Zlatovciach pre svoje politické ambície a pritom nepôjde o ochranu skutočných záujmov deti zverených štátu. Kde sa stratila súdnosť pani Tomanovej? K podnetu tehotenstiev a pôrodov dievčat v detskom domove sa nevyjadrila. Stačí si ju vypočuť, čo hovorí na svoje webovej stránke:

https://komisarpredeti.sk/preverenie-podnetu-v-detskom-domove-trencin-zlatovce/

Dátum
Vložil
Titulok

Re:DETSKÝ DOMOV V ZLATOVCIACH PREŠETRUJE DETSKÁ KOMISÁRKA - ohlas na vyjadrenie psychológa M. Zelinu

Suhlasim z nazorom doc. Kozona.

Dátum
Vložil
Titulok

V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

Užitočný rozhovor. "Postoj" ukazuje ostatným médiám spôsob, ako by sa o tomto probléme malo diskutovať. Ďakujem pani Hatrákovej aj pánovi Hanusovi.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

Ďalšia chovankyňa (klientka!) z Detského mestečka Trenčín - Zlatovce čaká prírastok - dieťa ... Pekne si to tam napĺňajú .. Podotýkam a dlhodobo poukazujem (e), že nejde o jeden prípad. Dokonca Detské mestečko drží rekord keď dievčina porodila 3 deti v Detskom mestečku. Toto je výsledok dnešnej výchovy v detských domovoch! Vychovávať dievčatá k prostitúcii. 70 percent chovankýň (klientky) končia na privátoch, na ulici, rodia ďalšie deti, čo skončia v detských domovoch. Aký to ma zmysel ? Žeby biznis ?
Môžete si zodpovedať sami

Mgr. Branislav LADICKÝ
Odchovanec z Detského mestečka (1990 – 2008)
Zažil som rodinnú tradičnú výchovu a pád Detského mestečka za vlády p. Radičovej v roku 2005. Som kritik nadácií ako je Úsmev ako Dar, ktorý si vedomé spravili s detí, ktoré vyrastajú a vyrastali v detských domovoch klientov.
Som autorom knižky RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN , link.: https://knihy.heureka.sk/rodinne-pribehy-bez-rodin-branislav-ladicky/?s=6#reviews
A na záver: Som nepohodlný pre dnešných natieračov a pätolizačov spoločenského gýča.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

Pan Ladicky plne s vasim vyhlasenim suhlasim. Poznam osobne mestecko detske. Som trencanka a dokonca zijem pri mestecku. Mate pravdu ze deti plodia deti, kriminalita a brutalita v detskom mestecku, riaditelka nie je autorita a nema tam co byt. Pan Ladicky kandidujte na riaditela a obnovte to co tam bolo -Rodinnu vychovu-. Ste odchovanec a vas nemozu rozkom opit .

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

Vyrastal som v mestecku v 70 rokoch. Zazil som kvalitnu vychovu mojich rodicov v mestecku. Svoje vlastne deti vediem tak ako mna viedli nasi. Mestecko sledujem nadalej a je mi smutno ako dopadlo. Brano kandiduj na riaditela mestecka. Prax mas pedagog si a prezil si 2 rezimy vychovy. Si najviac fundovany.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

Dobrý deň Vlado,

Nemám potrebu kandidovať na riaditeľa. Treba zachrániť a zachovať myšlienku Detského mestečka a deti umiestniť naspať do tradičnej rodiny.

Treba ukázať MPSVaR a Úsmevu ako Dar, že sa to dá aj bez ich pomoci.

Poctivé veci sa odohrávajú potichu v úzadí a nie v žiare reflektorov (viď ako to celé robí Úsmev ako Dar) Deti potom žijú iba v priazni sponzorov, čo vonkoncom nie je dobré.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:V ČISTOM DNI VLÁDNE STRACH - HOVORÍ PSYCHOLOGIČKA Z ÚSTREDIA PRÁCE K. HATRÁKOVÁ

p. Ladický vyrastal som v detskom domove. Z rozprávania od vychovávateľov som počul, že mestečko bol prekrásny projekt. Ja tiež nie som priaznivec Úsmevu ako dar. Viem na akom princípe fungujú. Všetko na oko musí byť, veľké a falošné. Máte môj obdiv, ale sám nič nespravíte...

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Publikácie

Hejdiš, M. a kol. 1. ročník kynologicko - animoterapeutické konference Hranice, 11. února 2017. Zborník príspevkov. Trenčín : SpoSoIntE, 2017, 141 s. ISBN 978-80-89533-21-3

22.09.2017 12:31
Klikni na stiahnutie: Hejdis, M. a kol..pdf (1,8 MB)
>>

PAVLOVIČOVÁ, Anna. 2015. Humanistický integrovaný prístup v práci s ľuďmi s floridnými psychiatrickými diagnózami. Trenčín : SpoSoIntE, 2015. 152s. ISBN 978-80-89533-16-9.

06.01.2017 10:45
 
>>

PAVLOVIČOVÁ, Anna. 2015. Systém poskytovania sociálnych služieb. (Pohľad praktika).Trenčín : SpoSoIntE, 2015. 74s. ISBN 978-80-89533-17-6.

14.10.2015 12:28
Pavlovičová System socialnych sluzieb - obálka, obsah..pdf (404748)
>>

Bundzelová, Katarína - Radi, František. 2014. Príručka k písaniu záverečných prác. Trenčín : SpoSoIntE, 2014, 111 s. ISBN 978-80-89533-13-8. (Obálka a obsah)

20.09.2014 20:07
>>

Kozoň, Antonín. 2014. Základy psychológie. Trenčín : SpoSoIntE, 2014, 118 s. ISBN 978-80-895333-14-5. (Obálka a obsah)

20.09.2014 20:02
 
>>

Bundzelová, K., Radi, F. 2013. Postupy a odporúčania pri písaní záverečných prác. Trenčín : SpoSpIntE, 2013. 108 s. ISBN 978-80-89533-11-4. (Obalka a obsah)

28.11.2013 15:57
>>

Kozoň, A. 1987. Penitenciárna psychoterapia recidivistov. Liečebná výchova kriminálnej osobnosti. Bratislava : S-ZNV, 1987, 55 s.

02.10.2012 22:38
Unikátna publikácia, klikni na stiahnutie:  files.kozon.webnode.sk/200014029-12dbc13d5c/Kozo%C5%88%2C%20A.%20Penitenciarna%20psychoterapia%20recidivistov..pdf  
>>

Kozoň, A. - Hejdiš, M. a kol. 2011. Sociálna a ekonomická integrácia a dezintegrácia v bezpečnosti jedinca a spoločnosti. Trenčín : SpoSoIntE, 2011, 446 s. ISBN 978-80-89533-02-2.

18.07.2012 22:01
Klikni na stiahnutie:
>>

Nečas, S. a kol. (Ed.). 2011. Sociální, ekonomické, právní a bezpečnostní otázky současnosti. Praha : SVŠEŠ, VŠZaSP sv. Alžbety, SpoSoIntE, 2010, 600s. ISBN 978-80-86744-84-1.

18.07.2012 21:57
Klikni na stiahnutie: www.kozon.cz/news/necas-s-a-kol-ed-socialni-ekonomicke-pravni-a-bezpecnostni-otazky-soucasnosti-praha-svses-vszasp-sv-alzbety-sposointe-2010-600s-isbn-978-80-86744-84-1-/
>>

Hejdiš, M. - Kozoň, A. (Ed.). 2009. Sociálna a ekonomická núdza - bezpečnosť jedinca spoločnosti. Bratislava : Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, 2009, 555 s. ISBN 978-80-89271-63-4.

18.07.2012 21:52
Klikni na stiahnutie: www.kozon.cz/news/hejdis-m-kozon-a-ed-socialna-a-ekonimicka-nudza-bezpecnost-jedinca-spolocnosti-bratislava-vysoka-skola-zdravotnictva-a-socialnej-prace-sv-alzbety-2009-555s-isbn-978-80-89271-63-4-/
>>
1 | 2 >>

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené.