Spoločnosť pre sociálnu integráciu v SR

Názory, postrehy,diskusia

Dátum
Vložil
Titulok

Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

Sedenie u primátora Mgr. R. Rybníčka... Stratil som ilúzie o diskusii, diplomacii a slušnosti v politike... Utvrdil som sa, že primátor je iba hulvát , diskutovať nedokáže, je nekompetentný na tento post, v ničom sa nevyzná. Trenčania, v ďalších voľbách nevoľte pána Rybníčka, pretože pohŕda a neváži si deti a bývalých odchovancov Detského mestečka, ako aj odborníkov v oblasti výchovy a vzdelania v detských domovoch do roku 2005. Uznáva iba deštrukciu výchovy a ne-fungovanie detských domovov v súčasnosti pod taktovkou jeho naj kamaráta hrobára detského mestečka a rodinnej výchovy v detskom mestečku, jedinom detskom domove s tradičnou rodinnou výchovou na svete, ktoré fungovalo do roku 2005, kým ho nepochoval pán Mikloško a pani Radičová. Pán Rybníček prehlásil, že sa nevyzná v problematike Detského mestečka. Načo je potom primátorom, ide mu iba o získanie financií z likvidácie detského domova? Ale pretŕčať sa vie a ukazovať s Mikloškom.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

https://youtu.be/xy7ymiau0Lw

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

vyborne Brano!!!

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

Môžem potvrdiť Vaše slová. Stačil mi krátky rozhovor s jeho pani sekretárkou, ktorá urobila aféru ohľadne zastrešenia konferencie pánom Rybníčkom. Povedala, že pán Rybníček nikomu súhlas nedal, tak aby sme jeho meno nikde neuvádzali. Chcela som s pánom Rybníčkom hovoriť osobne, ale mal iné súrne povinnosti:-)
Čo je to za primátora, ktorého nezaujíma sociálna problematika? Trenčania, idú voľby!!! Dobre si pozrite sociálny program kandidátov! Máte jedinečnú možnosť verejne vyjadriť svoj názor na sociálnu politiku v oblasti týkajúcej sa, nie len detských domovov, ale aj arogancie komunálneho politika v meste Trenčín.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

Pan Stupar a pani Šebestova to múdro a dobre napísali. Háji zaujmy chlebodarcu.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

Nam nezastresil vedeckú konferenciu. Ako sam p. Rybnicek prehlásil bývalým odchovancom: " Ja sa v danej problematike nevyznám, a preto nemozem nad vedeckou konferenciou prevziat zastitu". Ale na akcii terajšieho DeD Trencin - Zlatovce (11.12.2014) tam zrejmeve sa rad ukazuje. Vlastne podporuje zrejme system, kde deti rodia deti, nedokoncuju si vzdelanie, droguju a páchajú trestnú cinnost.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

I atmosféra zakladateľa Detského mestečka, prvého riaditeľa a dlhoročného primátora mesta Trenčín (Štefan REHÁK) k pracovníkom, odchovancom a priaznivcom Detského mestečka, detských domovov a odborníkov v predchádzajúcom období, spolu s konštatovaním súčasného stavu v Detskom mestečku a detských domovov, nebojíme sa povedať katastrofálneho stavu, si zaslúžia ostať naďalej – detskými domovami. Je veľmi dôležité, aby sa systém v DeM a DeD vrátil naspať pod správu MŠVVaŠ SR. Ministerstvo školstva SR zaručovalo bezpochybne a kládlo dôraz na výchovu a vzdelávanie deti. V pripravovanej novelizácie zákona 305/2005 Z.z. sa výchova a vzdelávanie zase postráda!
I areál Detského mestečka je príkladom funkčného a po všetkých stránkach vydareného sociálneho experimentu s výnimočným poslaním – výchova detí bez zázemia v rodinách.
Odkaz pána Š. Reháka, link.: https://www.youtube.com/watch?v=f5DJZCsbOGo

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Re:Návšteva u primátora Trenčína Mgr. Richarda Rybníčka - odkaz pre Trenčanov.

Mojí prací je nabízet programy školám, kolektivům, firmám a rodinám. Jsem v tom dost dobrý - na vodě, v přírodě ap. Před pár lety jsem navštívil vedení Detského Mestečka Zlatovce. Přijala mne p. ředitelka, potom zavolala odbornou pracovnici. Mám 50 let praxe s mládeží a výsledky. Také poznám zájem, hraný zájem a totální nezájem. Obě dámy mne sice poslouchaly, ale zívaly. Duševně. Absolutní nezájem, nepochopení. V hlavě díra. Inu - p. ředitelka asi vyhrála v nějakém politicky cinknutém konkurzu. Lepší, než konkurz na funkci, kde se pracuje s lidmi je praktická skouška. Vezmi kolektiv a udělej mu půldenní, denní program. Ale v Detskom Mestečku zřejmě odborníci na výchovu už pár let neexistují. Jinak by chovanci, jak dokládá p. Ladický, namísto smysluplně využitého volného času nekouřili a nesouložili. Ale papírově je určitě všechno podle zákonů a nařízení. Jen ta výchova poněkud absentuje

Dátum
Vložil
Titulok

Profesionálni rodičia?

Sú takí blázni, čo z práce nechodia domov: umelci, živnostníci... tí si svoju prácu tak nejako stále nosia so sebou, nepočítajú hodiny, príplatky, prestávky ani gastrolístky. Ale tak sa rozhodli. Chceli a chcú byť slobodní, chcú si sami platiť odvody a dane, chcú byť sami sebe šéfom. Ale na Slovensku máme jednu zvláštnu skupinu ľudí, čo tiež robí, 24 (hodín denne) x 7 (dní v týždni)) x 12 (mesiacov v roku). Nie sú to ľudia v slobodnom povolaní, sú to obyčajní zamestnanci, s riadnymi pracovnými zmluvami, uzatvorenými v zmysle Zákonníka práce. Profesionálni rodičia v detských domovoch. Po podpise tých zmlúv vyfasovali pracovný predmet (štátne dieťa) a nejaké tie pracovné nástroje (plienky a sunar) a začali: 24 x 7 x 12... Tie hodiny a mesiace pracujú bez príplatkov za nadčasy, za nočné, za sviatky. S jedným gastráčom denne (ak vôbec). Jednoducho to, čo nájdete v ich pracovných výkazoch, je lož.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Profesionálni rodičia?

Klobúk dole pred perfektným zhrnutím tejto problematiky. Máme kamarátku, ktorá má tri "štátne" deti okrem svojich dvoch vlastných /a manžela?!/, dosť o tej problematiky vieme a tiež sme trochu uvažovali... Otvárajú sa nám pomaly oči! VĎAKA!

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Profesionálni rodičia?

"Profesionálni rodičia by jednoducho nemali byť zamestnancami. Mali by byť poskytovateľmi služieb v tzv. slobodnom povolaní, ktorých budú detské domovy kontrahovať, alebo by mali byť v dávkovom systéme – ako je tomu u pestúnskych rodičov."
Zmeniť názov, meno, označenie? roztrhať pracovnú zmluvu? Čo sa tým zmení na práci a hlavne na tom, že prof. rodičia nemajú žiadneho striedača, ktorý by ich vystriedal aspoň pri tých najvážnejších prípadoch.
Dobrý článok ale ja nepotrebujem zmeniť status, ja potrebujem striedača.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Profesionálni rodičia?

Dakujem, pani Ida, konecne to niekto naozaj pomenoval. Aj ja som zvedava, kedy sa to zmeni...

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Profesionálni rodičia?

poznám problémy profi rodičov,okamžite s tým treba niečo robiť!!!!!!profirodičia sú otrokmi štátu a vždy jednou nohou v base!!!!!!!!!!!!!!!

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:Profesionálni rodičia?

..to sa aj zle ciita....zeby to zmenila detska "ombudsmanka" ?????

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Profesionálni rodičia?

Absolútne súhlasím s autorkou.. je to presne tak! A to už ani nehovorím, že v detských domovoch je bežnou praxou, že mať doma jedného štátneho novorodenca sa ani nepovažuje za plný úväzok! A za tú nepretržitú 24/7 šichtu s obrovskou zodpovednosťou za cudzie dieťa častokrát s nezanedbateľnými zdravotnými, mentálnymi alebo psychickými problémami berú neuveriteľne smiešny plat... Bez akéhokoľvek plnohodnotného voľna a len s minimálnou materiálnou podporou.... Šialené, absurdné.... S tým rozhodne treba niečo robiť, pretože inštitút profesionálneho rodičovstva má v oblasti náhradnej starostlivosti nezastupiteľný význam. Pracovné podmienky by teda mali byť k tejto dôležitosti adekvátne, a to aj za cenu, že to štát bude stáť o niečo viac námahy pripraviť vhodnú legislatívnu podporu a aj viac finančných prostriedkov!

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Publikácie

Hejdiš, M. a kol. 1. ročník kynologicko - animoterapeutické konference Hranice, 11. února 2017. Zborník príspevkov. Trenčín : SpoSoIntE, 2017, 141 s. ISBN 978-80-89533-21-3

22.09.2017 12:31
Klikni na stiahnutie: Hejdis, M. a kol..pdf (1,8 MB)
>>

PAVLOVIČOVÁ, Anna. 2015. Humanistický integrovaný prístup v práci s ľuďmi s floridnými psychiatrickými diagnózami. Trenčín : SpoSoIntE, 2015. 152s. ISBN 978-80-89533-16-9.

06.01.2017 10:45
 
>>

PAVLOVIČOVÁ, Anna. 2015. Systém poskytovania sociálnych služieb. (Pohľad praktika).Trenčín : SpoSoIntE, 2015. 74s. ISBN 978-80-89533-17-6.

14.10.2015 12:28
Pavlovičová System socialnych sluzieb - obálka, obsah..pdf (404748)
>>

Bundzelová, Katarína - Radi, František. 2014. Príručka k písaniu záverečných prác. Trenčín : SpoSoIntE, 2014, 111 s. ISBN 978-80-89533-13-8. (Obálka a obsah)

20.09.2014 20:07
>>

Kozoň, Antonín. 2014. Základy psychológie. Trenčín : SpoSoIntE, 2014, 118 s. ISBN 978-80-895333-14-5. (Obálka a obsah)

20.09.2014 20:02
 
>>

Bundzelová, K., Radi, F. 2013. Postupy a odporúčania pri písaní záverečných prác. Trenčín : SpoSpIntE, 2013. 108 s. ISBN 978-80-89533-11-4. (Obalka a obsah)

28.11.2013 15:57
>>

Kozoň, A. 1987. Penitenciárna psychoterapia recidivistov. Liečebná výchova kriminálnej osobnosti. Bratislava : S-ZNV, 1987, 55 s.

02.10.2012 22:38
Unikátna publikácia, klikni na stiahnutie:  files.kozon.webnode.sk/200014029-12dbc13d5c/Kozo%C5%88%2C%20A.%20Penitenciarna%20psychoterapia%20recidivistov..pdf  
>>

Kozoň, A. - Hejdiš, M. a kol. 2011. Sociálna a ekonomická integrácia a dezintegrácia v bezpečnosti jedinca a spoločnosti. Trenčín : SpoSoIntE, 2011, 446 s. ISBN 978-80-89533-02-2.

18.07.2012 22:01
Klikni na stiahnutie:
>>

Nečas, S. a kol. (Ed.). 2011. Sociální, ekonomické, právní a bezpečnostní otázky současnosti. Praha : SVŠEŠ, VŠZaSP sv. Alžbety, SpoSoIntE, 2010, 600s. ISBN 978-80-86744-84-1.

18.07.2012 21:57
Klikni na stiahnutie: www.kozon.cz/news/necas-s-a-kol-ed-socialni-ekonomicke-pravni-a-bezpecnostni-otazky-soucasnosti-praha-svses-vszasp-sv-alzbety-sposointe-2010-600s-isbn-978-80-86744-84-1-/
>>

Hejdiš, M. - Kozoň, A. (Ed.). 2009. Sociálna a ekonomická núdza - bezpečnosť jedinca spoločnosti. Bratislava : Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, 2009, 555 s. ISBN 978-80-89271-63-4.

18.07.2012 21:52
Klikni na stiahnutie: www.kozon.cz/news/hejdis-m-kozon-a-ed-socialna-a-ekonimicka-nudza-bezpecnost-jedinca-spolocnosti-bratislava-vysoka-skola-zdravotnictva-a-socialnej-prace-sv-alzbety-2009-555s-isbn-978-80-89271-63-4-/
>>
1 | 2 >>

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené.