Spoločnosť pre sociálnu integráciu v SR

Program konferencie

08.02.2017 12:01

Felix Černoch: Zvíte to první !

Praha 17. února 2017

Je to úplně čerstvá zpráva od zasvěcenců a rovnou z místa dění. Může být navíc i novou a nikoliv nezajímavou informací. Přijde na věc a okruh zájmů i přehled  o situaci na české společenské scéně. Ponechejme na každém zvlášť a osobně.

V sobotu 11. února 2017 proběhla v Hranicích na Moravě odborná konference s pozoruhodným zaměřením. Soustředila se monotematicky na využití kynologie pro léčebně – sociální účely. Stalo se tak na pozadí tzv. animoterapie či budete-li chtít, pak šířeji řečeno zooterapie.

Organizovala ji místní Akademie HUSPOL, registrované vysoké učení, jež se tímto aktem dalo veřejnosti na vědomí spolu s odstartováním výuky v letním semestru. Koncept připravil a rokování řídil i ho  moderoval prorektor PhDr. Milan Hejdiš, PhD. Mezi vystupujícími zaujali zejména Docent Petr Řezáč  z brněnské vysoké veterinární názorně zdokumentovanými projevy agresivity psů, Ing. Petr Sláma pak  podobně prezentovaným výkladem jejich imunitního systému v komparaci s člověčím. Historii služební kynologii přiblížil pracovník Ministerstva vnitra ČR Ing. Rulc  a konečně souvislostmi se sociální rehabilitací, jistým důrazem na výcvik asistenčních psů a také canisterapii   přispěla Bc. Andrea Tvrdá z libereckého sdružení  Elvahelp.

Všechna vystoupení budou vbrzku zveřejněna ve sborníku, jehož gratis elektronickou podobu si možno vyžádat od pořádající školy prostřednictvím kteréhokoliv z kontaktů, které jsou k nalezení na https:// www.akademie-huspol.cz

REDAKCE CeskeListy.eu – POSTED ON 15.2.2017 

Program konference

Späť

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené.